Odborné rady

Koronavírus COVID-19

Potrebujete informácie o Koronavíruse COVID-19? Hľadáte najnovšie správy o Koronavíruse COVID-19? Zaujíma Vás samodiagnostika Koronavírusu COVID-19? Alebo Vás zaujíma prevencia pred Koronoavírusom COVID-19?

Zdravá výživa

Únava a podráždenosť. Ich príčinou môže byť nerovnováha v organizme spôsobená stravovaním. Stres a preťaženosť, málo odpočinku a pohybu na čerstvom vzduchu prispievajú k zhoršovaniu subjektívnych pocitov. Na mieste je rozhodnutie stravovať sa racionálne a pomôcť telu vylúčiť toxíny. S čím teda začať? Hlavne s odhodlaním!

Alergia

Alergia je ochorenie, ktoré môže mať pestré prejavy a príčiny a preto nie je jednoduché popísať ho niekoľkými vetami. Trpí ňou približne 20% - 40% populácie. Najbežnejším typom alergie je alergická rinitída (senná nádcha). Sklon alergicky reagovať je dedičný a súvisí s imunitným systémom.

Nachladnutie a Chrípka

Vari každý človek bol už v situácii kedy ho trápilo nachladnutie alebo chrípka. Čo sú to vlastne za ochorenia? Aké majú príznaky a prejavy? Na čo si pri týchto ochoreniach dať pozor? Ako ich liečiť? Ako im predchádzať?

Je e-zdravie bolesťou dnešného zdravotníctva alebo liekom na jeho problémy?

Ako pacienti o e-zdraví už počúvame niekoľko rokov, takmer pri každom stretnutí sa s dnešným zdravotníctvom. Či už je to u lekára, v lekárni alebo v poslednej dobe je čoraz bežnejší kontakt zdravotných poisťovní s nami pacientami a ich poistencami, či už prostredníctvom sms správ alebo informácií sprístupnených v aplikáciách na šikovných telefónoch.